Naši akademici

Garant studia

Vš.profesorka a lektorka v oblastech: management kvality, řízení znalostí, CSR a Soustava řízení Baťa. První držitellka Ceny Anežky Žaludové udělované ČSJ za mimořádný přínos v oblasti managementu kvality (1998), Manažer roku 2003 v odvětví vzdělávání a poradenství. Autorka mnoha monografií, více než 400 odborných článků a výzkumných zpráv u nás i v zahraničí. Dlouholetá místopředsedkyně Rady kvality ČR, v současnosti členka Odborné sekce RK ČR Kvalita a udržitelný rozvoj.

prof. Ing. Růžena Petříková, CSc.

Garant studia, VŠB-TU Ostrava

Absolvent právní fakulty Masarykovy Univerzity v Brně, následně získal titul MBA na Prague International Business School. Působil ve společnosti Válcovny plechu a.s. jako vedoucí právního oddělení, později na pozici Ředitel HR. 11 let působil ve společnosti ArcelorMittal Ostrava na pozici Ředitele pro HR, PA a Ředitele energetiky, byl rovněž místopředsedou představenstva. V současné době je generálním ředitelem ve společnosti Heimstaden s.r.o. a členem mnoha poradních skupin a správních rad. Od roku 2023 je prezidentem Svazu průmyslu a dopravy České republiky.

Mgr. Jan Rafaj, MBA

Akademická podpora, Heimstaden s.r.o.

Absolvent Západočeské univerzity v Plzni fakulty elektrotechnické a strojní. Disertační práci obhájil v roce 2015. Je členem výboru NTD A.S.I. ČR. Pracuje ve společnosti ČEZ, a. s. na pozici ředitele útvaru Řízení kvality JE. Jeho mottem je: KVALITA je obyčejná poctivost.

Ing. Zdeněk Čančura, Ph.D.

Akademická podpora, Ředitel útvaru řízení kvality JE ve společnosti ČEZ, mentor a certifikovaný kouč

Akademická podpora

Po ukončení studií na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze působil do roku 1994 na Ministerstvu hospodářství v Agentuře pro rozvoj malého a středního podnikání. Poté pracoval v manažerských a řídících funkcích v privátní sféře především v oblasti obchodu. V současnosti je vrchním ředitelem Sekce hospodářství v MPO a předsedou Rady kvality ČR.

Ing. Eduard Muřický

Akademická podpora, Ministerstvo průmyslu

Profesorské řízení absolvoval na MENDELU v roce 2021 v oboru: Management a ekonomika, od roku 2016 je děkanem FaME UTB ve Zlíně, 2022- 2024 Předseda Asociace ekonomických fakult v ČR. Garant studijních programů průmyslové inženýrství v magisterském a doktorském studiu. Publikace ponejvíce v oblasti procesního řízení a průmyslového inženýrství. Vedl řadu projektů z oblasti aplikace procesního řízení pro podnikovou praxi, ale i MŠMT, TAČR, OPPI a veřejnou správu (digitalizace) a dále projekty z oblasti průmyslového inženýrství. Přednáší na FaME UTB ve Zlíně problematiku procesního řízení a pokročilých metod plánování a řízení výroby.

prof. David Tuček

Akademická podpora

Generální sekretář AIP ČR, z.s., zakladatel Systému inovačního podnikání v ČR. Prezident Společnosti vědeckotechnických parků ČR, z.s., předseda Komise Inovace roku, předseda Odborné poroty projektu Vizionáři, předseda Redakční rady časopisu Inovační podnikání a transfer technologií. Dlouhodobě se zabývá se oblastí inovačního podnikání, transferu technologií a VTP.

doc. Ing. Pavel Švejda, CSc., FEng.

Akademická podpora, Asociace inovačního podnikání ČR

Lektoři

Lektor, trenér a kouč pro oblast project managementu, risk managementu a aplikací moderních postupů v podnikové praxi. Je certifikovaným lektorem pro projektové řízení.

Specializuje se na efektivnost a výkonnost procesů.

Ing. Vladimír Volko

Lektor

Vystudovala jednooborovou psychologii na FF UK v Praze. V rámci své profese pracuje jako externí odborný poradce, lektor a kouč v českých i zahraničních společnostech. Specializuje se na aplikaci transakční analýzy v mezilidských vztazích, komunikaci, v rozvoji osobnosti a managementu.

V ČR je prvním mezinárodně certifikovaným transakčním analytikem v oblasti psychologického poradenství, kde působí také jako trenér a supervizor (PTSTA – C). V letech 2010–2018 byla prezidentkou České asociace transakční analýzy. Nyní je členem evropské komise „PTSC“, jež se zabývá mezinárodními profesními standardy vzdělávání v transakční analýze.

PhDr. Renata Novobílská, Ph.D., PTSTA-C

Lektorka, Integrity Training & Consulting, s.r.o. Praha

Působí na Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a v privátní terapeutické praxi. Aktivně spolupracuje s řadou institucí a firem v ČR i zahraničí (nejčastěji jako lektor/facilitátor, diagnostik a kouč). Je zaangažován například v činnostech European Judicial Training Network či společnosti Hogrefe – Testcentrum.

PhDr. Pavel Humpolíček, Ph.D.

Lektor, Ústav psychologie a psychosomatiky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Lektor, auditor a poradce v oblasti přípravy systému managementu k certifikaci, přípravě interních postupů, auditů kvality a životního prostředí, řízení týmů pro analýzu rizik a řešení problémů. Od roku 1995 lektorské zkušenosti v oblastech Managementu kvality a životního prostředí, Procesního managementu, Time -managementu, Strategického řízení a řízení podle cílů.

Ing. Lumír Pektor

Lektor

„Baťaholka“, která pokládá filosofii řízení podle Tomáše Bati za to nejlepší, co bylo vytvořeno v oblasti řízení firem a vedení lidí. Více než 10 let se zabývá problematikou CSR a udržitelného rozvoje a je hodnotitelkou Národní ceny ČR za CSR. Téměř 30 let pracovala v hutnictví jako manažer kvality a v současné době se snaží předávat své zkušenosti studentům VŠ.

Ing. Šárka Janků, Ph.D.

Lektorka

Původně vývojový konstruktér silnoproudých zařízení v EJF Brno působí 36 let na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Vedle výuky spínacích přístrojů se 26 let věnuje výuce metodiky Tvorby a řešení inovačních až invenčních zadání –TRIZ a zavádění metodiky do firemní praxe. Překládá a publikuje příslušné materiály pro studenty a technické tvůrčí pracovníky inovujících firem. V informativních motivačních přednáškách a krátkodobých kurzech TRIZ oslovil přes 2650 inženýrů v ČR a na Slovensku. Spolupracuje s univerzitami ve výuce TRIZ a s firmami při aplikacích metodiky v inovačních projektech.

Je certifikovaným lektorem Mezinárodní asociace TRIZ.

doc. Ing. Bohuslav Bušov, CSc.

Lektor

Naplnění výrazových prostředků techniky a nadčasové, k přírodě inklinující motivy, jsou základem její tvorby.

Volně se pohybuje mezi výtvarnými obory a technikami malby, kresby

a grafickými technikami. Ilustruje knihy, editoriály a vizuály pro klienty ve spolupráci s grafickým

ateliérem Trio Studio. Vede individuální kurzy kresby a grafických technik ve svém ateliéru.

Zúčastnila se desítek výstav a grafických soutěží u nás i v zahraničí.

Studovala na SUPŠ Ostrava a KVT OU (ateliér volné a užité grafiky Prof. E. Ovčáček)

Mgr. Lucie Neuwirtová

Lektorka

Rozhlasová redaktorka, publicistka, dokumentaristka, moderátorka.

Čtyři desetiletí je profesně spojena s Českým rozhlasem Ostrava, spolupracuje paralelně s Českou televizí Ostrava a s celoplošnými rozhlasovými stanicemi Dvojka, Vltava, Radiožurnál, Plus a Rádio Retro.

Čtyřikrát obdržela Cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené, v roce 2010 získala Hlavní cenu generálního ředitele Českého rozhlasu na přehlídce REPORT za pořad Lidé z kolonií vyprávějí své dějiny. Roku 2011 byl její dokument o rasismu „naruby“ s talentovanou romskou houslistkou Troufalka Edita Bandyová – Kali me som kali vybrán Českým rozhlasem, aby reprezentoval ČR na soutěži IA WRT v New Yorku, otevřené dokumentaristické tvorbě žen z celého světa.

Mgr. Dagmar Misařová

Lektorka