Po kapkách
k dokonalosti
   
Baťova soustava řízení
Odborné technické poradenství
Odborné vzdělávání v technických profesích
Poskytování první pomoci
Společenská odpovědnost organizací (CSR)
Work-Life Balance
HLEDÁTE VZDĚLÁVÁNÍ DLE POTŘEB VAŠÍ ORGANIZACE?
   
Portfolio oblastí, ve kterých pro Vás připravujeme vzdělávací akce, neustále rozšiřujeme i na základě Vašich požadavků a přání
Již potřetí jsme se sešli na odborném školení k problematice provádění běžných prohlídek ocelových konstrukcí jeřábů mostového typu a jeřábových drah v rámci revizí resp. zkoušek RT ZZ, které se uskutečnilo po akcích v Ostravě a Brně v Hradci Králové v Hotelu U Královny Elišky v pátek 30. listopadu 2018.

Pod vedením Ing. Miroslava Chromečky se s 23 účastníky o své praktické zkušenosti podělili 4 odborníci.  V průběhu odborného školení byl vymezen možný rozsah činností s ohledem na kvalifikaci a znalosti RTZZ, důraz byl kladen na praktické použití checklistu v praxi, mezi nejlépe hodnocené patřily prezentace na téma stanovení kritických míst ocelových konstrukcí (OK) s ohledem na vznik poškození a související praktické příklady určení kritických míst OK a uvádění stavu OK v protokolech nebo zápisech.

Odborné školení bylo velmi kladně hodnoceno, v plánu máme zopakovat tuto akci i v příštím období, pravděpodobně na konci I. pololetí v Čechách.

Těšíme se na Vaši účast!

           
 
V úterý 27. listopadu 2018 proběhl v prostorách Purpurové auly Univerziti J. E. Purkyně v Ústí nad Labem letos poslední Odborný seminář pracovníků oboru tlakových zařízení.

Na akci jsme přivítali 5 odborníků, kteří se s bezmála 40 účastníky podělili o své zkušnosti z praxe doplněné u zajímavé fotografie.

Věříme, že v příštím roce 2019 navážeme s dalšími akcemi, využijeme Vašich námětů a připomínek z anket a připravíme pro vás opět zajímavá odborná setkání.

Těšíme se na Vás na vzdělávací akci TLAK´19, který se uskuteční 29. - 31. ledna 2019 v hotelu Černigov v Hradci Králové.

 

          
 
V pátek 23. listopadu 2018 skončil 8. ročník semináře TOP CLASS pro všechny, který se již tradičně konal v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích.

Vzhledem ke shonu, který každoročně provází konec roku, jsme se snažili se skupinou odborných lektorů trochu pomoci a v průběhu tří dnů nabídnout témata, která tento stres zmírní.

S Ing. Vláďou Volko jsme měli možnost naučit se analyzovat využití času v rámci prezentace Time management a to zcela netradičním způsobem s cílem "vybalancovat" pracovní a osobní život. Na téma navázal pan Roman Burda s prezentací na téma civilizačních problémů se zaměřením na sedavé zaměstnání a stres. Součástí přednášky bylo praktikováno testování ochablých a zkrácených svalů a jejich uvolňování...

Nosné téma zvládání pracovní a osobní zátěže bylo vedeno PhDr. Pavlem Humpolíčkem, Ph.D., který představil relaxační postup Autogenního tréninku a koncentrativní techniky 5P, seznámil účastníky s tím, jak snížit tělesné pocity vyvolané úzkostí pomocí relaxace... a tyto informace doplnil praktickým nácvikem jednotlivých prezentovaných technik  s cílem pomoci ke stabilizaci tělesného a mentálního zdraví.

Témata semináře byla doplněna o možnosti aktivního využití relaxace ve wellness prostorách hotelu Horal a vlastně v celém okolí Velkých Karlovic.

Věříme, že celý seminář přispěje k úspěšnému ukončení roku (jak v profesním, tak osobním životě) a poskytne "návod" pro bezproblémové vykročení do dalšího období.

Těšíme se na další setkání v rámci 9. ročníku TOP CLASS pro všechny, které proběhne  ve Velkých Karlovicích v termínu 20. - 22. listopadu 2019.

 

           
 
V úterý 19. listopadu 2018 proběhlo v Ostravě v Kulturním zařízení K-TRIO odborné školení věnované problematice zajištění bezpečnosti provozu pohyblivých pracovních plošin v odborné garanci Ing. Miroslava Chromečky.

Akce se zúčastnilo 16 zájemců, o své odborné zkušenosti se podělil mj. také jednatel české společnosti ROTHLEHNER pracovní plošiny pan Zbyněk Tomášek.

Těšíme se na další setkání.

 

      
 
VYHOŘET MŮŽE JEN TEN, KDO HOŘÍ!

V sobotu 10. listopadu 2018 skončila první část semináře Work-Life Balance zaměřeného na konstruktivní strategie zvládání pracovní a osobní zátěže.

Komorní skupinka 6 manažerek v průběhu dvou dnů řešila základní principy efektivního fungování člověka, jeho těla a mysli, dále otázku stresu, jeho vzniku a zvládání, detailněji si přiblížily techniky jako např. autogenní trénink, možnosti relaxace, koncentrativní techniky a postupy...  část výuky a činnosti s ní spojené probíhaly bez přítomnosti jednoho smyslu - zraku, fotografie nejsou, bohužel, k dispozici, poslepu jsem nenašla fotoaparát... 

Těšíme se na příští setkání 15. prosince 2018.

JSOU POUZE 2 CHVÍLE, KDY MŮŽEME BÝT VE STRESU: PŘES DEN A V NOCI...

     
 
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15